Projekt nowoczesnego domu parterowego

Projekt indywidualny, który powstał w wyniku współpracy z inwestorem, warunkami z miejscowego planu przestrzennego oraz w oparciu o obowiązujące przepisy.

Zaprojektowany został dom w kształcie litery U, z wewnętrznym patio, kameralnie schowanym od strony ulicy. Budynek jest w formie nowoczesnej „stodoły” z dwustanowiskowym garażem w bryle. Całość przykryta jest dachem dwuspadowym o kącie nachylenia 32° oraz na fragmencie z dachem płaskim ukrytym w attyce, tak aby uzyskać wywarzone proporcje bryły. Fasada budynku wykończona jest deską elewacyjną drewnopodobną, tynkiem oraz blachą na rąbek stojący co mocno akcentuje nowoczesny charakter elewacji. Bryłę budynku uzupełnia wielkoformatowa stolarka nadająca całej formie nowoczesnego wizerunku.

Część frontową zajmuje strefa wejściowa z garderobą oraz komunikacja z garażem. Od strony wschodniej, w wyraźnie wyznaczonej części prywatnej, znajdują się sypialnie oraz pomieszczenia sanitarne i gospodarcze. Od strony zachodnio północnej znajduje się reprezentacyjna strefa dzienna w układzie otwartym: kuchnia, jadalnia i salon. Salon jest z bezpośrednim wyjściem na taras zewnętrzny.

Dodatkowym atutem, zlokalizowanym w centralnej części domu, jest mocno wyeksponowane wewnętrzne, przeszklone patio, wprowadzające światło do wnętrza, tworząc wrażenie wewnętrznego ogrodu.