Projekt domu jednorodzinnego w typie nowoczesnej stodoły

Projekt indywidualny budynku w formie dwóch prostopadle ułożonych brył połączonych łącznikiem z wyraźnie wydzielonym podziałem na strefy.

W bryle prostopadłej do frontu działki została zaprojektowana strefa dzienna otwarta na północno zachodnią część działki. W północno zachodnią elewację wkomponowany został taras wydzielony betonową ramą. W bryle tej, od strony frontowej działki, zlokalizowany został dwustanowiskowy garaż. Wysunięcie bryły z garażem, względem drugiej bryły, pozwoliło wyeksponować strefę wejścia, której reprezentacyjny charakter podkreślony został betonową ramą. Uzyskujemy w ten sposób prostą i czystą elewacje frontową oraz komfortowe zadaszenie nad strefą wejścia. Powielenie motywu betonowej ramy harmonizuje formę budynku.

Część frontową zajmuje strefa wejściowa z garderobą oraz komunikacja z garażem. Od strony zachodniej, w wyraźnie wyznaczonej części prywatnej, znajdują się sypialnie oraz pomieszczenia sanitarne i gospodarcze. Od strony wschodniej znajduje się reprezentacyjna strefa dzienna w układzie otwartym: kuchnia, jadalnia i salon. Salon jest z bezpośrednim wyjściem na taras zewnętrzny.